2018/05/22

Marxa de Colldejou: 48 km / 2420 mD+


Marxa de Colldejou
-Fitxa teknikoa:
-Luzera: 48 km
-Desnibela: 2420 mD+
-Tokia: Serre de Llaberia ( Tarragona )
-Antolatzailea: REDDIS ( Reus )
-Ibilbidea: Colldejou, Llaberia,
Pradip, Llaberia, Colldejou


Colldejou (Baix Camp)





 Serra de Llaberia


Llaberia


Laberiako kontrola ( 14. km )







 Bueltan, 34. km-an, Llaberiatik igaro ginen.

 Ramon eskuman.

 Erdian Montse eta eskuman Cristina.

 Gurutze Gorrikoak prest!

 Llaberiatik irtetzen.


 Llaberiako baseliza



 Eduard eta Edu






 Cisco eta Montse



 Carme eta Miren

 Misericordiarekin helmugako kontrolean.

 Josep Maria


 Inadarrak berreskuratzen


 Mola de Colldejou herriaren atzean.








2018/05/06

Zarauzko MMtx 2018: 45 km Gipuzkoan barrena


Zarauzko mendi martxa


Santa Engrazia ermita

Zarauzko iraupeneko ibilbidea
-Fitxa teknikoa:
-Luzera: 45 km / 26 km / 11 km
-Desnibel +: 2350 mD+
-Antolatzailea: Pagoeta ME
-Data: 2018ko maiatzaren 6an / VI. edizioa
Ibilbidea: Zarautz, Garate gaina ( 490m ), Indamendi ( 523m ),
Urdaneta, Altzolaras, San Pelaio, Santa Engrazia,
Komisiolatza, Iturriotz, Altzuruzelai, Murugil ( 642m ),
Pagoetako gurutzea, Laurgain, Iturraran, Agorregi,
Lukun, Landarbide, Zarautz.

2018/05/05

Ane Iturria txapeldun, Mayi Mujika 3. eta Julen Mtez de Estibariz 2. La Cursa Panxamplan (36km/3000mD+) Espainiako kopan

Sandra Sevillano, Bel Calero eta Mayi Mujika

Tarragonan ospatu berri den La Cursa Panxampla ( 36 km / 3000mD+), 
Parque Natural de los Puertos-en,
Mayi Mujikak erakustaldia eman zuen.

Andreu Simón

 Andreu Simon izan zen azkarrena gizonezkoetan (04:14:30) eta
bigarren postuan euskal selekzioko Julen Martinez de Estibariz.

 Bel Calero gailendu zen emakumezkoetan, 5:20:45 denbora eginda. 
Sandra Sevillano sailkatu zen bigarren (05:29:38) eta euskal selekzioko ordezkari 
Mayi Mujikak eskuratu zuen hirugarren postua (05:32:46). 
  Mayi Mujikak hirugarren egin zuen lasterketan eta sailkapen nagusian ere hirugarren postuan dago.
Mayi Mujika, Asier Alonso, Aitziber Ibarbia, Asier Larruzea, 
Xabier Macias eta Julen Martinez de Estibariz
 Sub-categoria promesan Xabier Macias Ciprian 2. (4:44:07) 
eta Aitziber Ibarbia 2. ere egin zuten (5:53:31).
Iban Letamendi
 Ane Iturria Alzate, Zumaiako Flysh lasterketa irabazi zuenean.

Ane Iturria

Ane Iturria Alzate tolosarrak cadete kategorian
lehen postua eskuratu zuen 1:26:27 denbora eginez.

Zorionak Ane!

Sailkapenak