2017/10/09

BUTS Donostia - Bilbo: Leire Martinez eta Jon Erdaide txapeldun!


BUTS Donostia - Bilbo ( 140 km / 8000 mD+ )


Sailkapena / clasificación BUTS 4. etapa: Donostia - Bilbo


Sailkapena / clasificación BUTS ZIRKUITUA





SILVIA TRIGUEROS eta CARLOS GARCÍA RECONDO
 BASQUE ULTRA TRAIL SERIES ZIRKUITUKO 
ULTRA-TXAPELDUNAK

Carlos García Recondok eta Silvia Triguerosek BASQUE ULTRA TRAIL SERIES ekimenaren lehen edizioko ultra-garailearen txapela jantzi dute gaur eguerdian Bilbon, mendiz mendi Hego Euskal Herriko lau hiriburuak lotu dituen zirkuituko irabazleari dagokion txapela


Jon Erdaide eta Leire Martínez gailendu ziren atzo Donostia-Bilbao proban, zirkuituko laugarren eta azken lasterketan

“Natura maite baduzu eta kirolaria bazara, Basque Ultra Trail Series duzu Euskal Herria ezagutzeko modurik onena: 500 kilometro egingo dituzu, 100 gailur igo, 30 mendigune ezagutu, gure 4 parke natural ederrenetakoez gozatuko duzu eta 30 herri baino gehiagotatik igaroko zara”, azaldu du Fernando Pérezek, BASQUE ULTRA TRAIL SERIES ekimenaren zuzendari teknikoak



 BUTS zirkuituko nesken podiuma:
Nerea Martinez (2), Silvia Trigueros (1) eta Nekane Ituarte (3)


 BUTS zirkuituko mutilen podiuma:
 Oscar Perez de Nanclares (2), Carlos García (1) eta Joxelu Albizuri (3)

 BUTS Donostia - Bilbo nesken podiuma:
Jone Urkizu (4), Nerea Martinez (2), Leire Martinez (1),
Silvia Trigueros (3) eta Amaia Ochoa de Alda (5)

 BUTS Donostia - Bilbo mutilen podiuma:
Josu Imaz (4), Erlantz Zaldunbide (2), Arkaitz Iturraiagaetxebarria(2),
Jon Erdaide (1) eta Oscar Perez de Nanclares (5).

Bilbo, 2017ko urriaren 8a. Carlos García Recondok eta Silvia Triguerosek jantzi dute gaur eguerdian Bilbon BASQUE ULTRA TRAIL SERIES zirkuituko lehen edizioaren ultra-garaileari dagokion txapela, Hego Euskal Herriko lau hiriburuak mendiz mendi lotu dituen ekimen honetan erregularrenak izatea erakutsi ondoren. Bilboko Udaleko Gazteria eta Kiroletako zinegotzi Oihane Agirregoitiak, Euskalteleko Bittor Córdobak, OS2O etxeko Arkaitz Galíndezek eta Euskadiko, Bizkaiko eta Espainiako mendi federazioetako presidenteek eman dizkiete garaikurrak irabazleei.

Bilboko sari-banaketa ekitaldian izan dira, halaber, DONOSTIA-BILBAO probako hiru lehenak ere. Hain zuzen, Donostia eta Bilbo artekoak itxi du gaur eguerdian BASQUE ULTRA TRAIL SERIES zirkuitua, hiriburuz hiriburu lau lasterketa zein baino zein gogorrago osatu ondoren. Jon Erdaide, Arkaitz Iturriagaetxebarria eta Erlanz Zandunbide gizonezkoetan, eta Leire Martínez, Nerea Martínez eta Silvia Trigueros emakumezkoetan, igo dira probaren podiumera, izugarrizko ahalegin fisikoaren ondoren (hemeretzi ordu inguru behar izan dituzte gizonezkoek eta hiru ordu gehiago emakumezkoek), gauez eta bakarrik 16.600 metroko desnibel metatua eta 140 kilometro luze osatuta. 

Zirkuituak finisher guztiak (48) ere omendu ditu (lau probak amaitzea lortu duten korrikalariak).
Fernando Pérez BASQUE ULTRA TRAIL SERIESeko zuzendari teknikoa pozik agertu da probaren kirol-mailagatik, eta lasterkariek ibilbidearen edertasuna eta gogortasuna nabarmendu dituzte. “Iristen zaiguin balorazioa, zirkuituko protagonistek helarazten digutena, oso positiboa da. Antolakuntza eta logistika aldetik bere biziko erronka izan da, lan izugarria. Egitasmo hau ezingo genukeen aurrera eraman babesleen, boluntarioen, lasterketa igaro den 40 herrien, hirien eta erakundeen (diputazioak, lau hiriburuetako udalak, Nafarroako eta Euskadi gobernuak) laguntzarik Gabe. Ezin da, asteburu berean hiriburu baten bihotzetik abiatu eta beste hiriburu batean amaitzen den lasterketa bat antolatu horien guztien laguntzarik gabe. Zalantzarik Gabe Zirkuito zoragarri honetan onena pertsonak izan dira. Niretzat ikusgarria izan musu truk da hainbetse jenderen lankidetza ikustea. Harrigarria eta bihotzera iristen zaizu”


GIZONEZKOEN PODIUMA Donostia-Bilbao
Jon Erdaide 12:53:32  1.000 euro, garaikurra eta txapela
Erlantz Zaldunbide 19:26:47  400 euro eta garaikurra
Arkaitz Iturraiagaetxebarria 19:26:47  400 euro eta garaikurra


EMAKUMEZKOEN PODIUMA Donostia-Bilbao
Leire Martínez 21:50:43  1.000 euro, garikurra eta txapela
Nerea Martínez 22:31:27  500 euro eta garaikurra
Silvia Trigueros 23:16:26  500 euro eta garaikurra

GIZONEZKOEN PODIUMA BASQUE ULTRA TRAIL SERIES zirkuitua
Carlos García Recondo  2.000 euro, garaikurra eta txapela
Oscar Pérez de Nanclares  1.000 euro eta garaikurra
José Luis Albizuri  750 euro eta garaikurra

EMAKUMEZKOEN PODIUMA  BASQUE ULTRA TRAIL SERIES zirkuitua
Silvia Trigueros  2.000 euro, garaikurra eta txapela
Nerea Martínez  1.000 euro eta garaikurra
Nekane Ituarte  750 euro eta garaikurra

 Nekane Ituarte

 Nerea Martinez

 Jone Urkizu

 Leire Martinez

 Raquel

 Vicente Lajas ( 72 urte )

 Jon Erdaide

 Josu Imaz, Erlantz Zaldunbide eta Arkaitz Iturraiagaetxebarria

Jone Urkizu eta Nerea Martinez

 Kepa Larruzea

 Carlos

 Carlos, Edu eta Iker

 Kepa eta Leire
 Arantxi eta Kepa

Babajana


 SpiderAbelekin

 Garagoitxi ( 701 m )

 Akondiatik ( 749 m ) Urko ( 791 m ) eta Oiz ( 1021 m )

 Isuako anoan

 Isuako sagardoa

 Urko ( 791 m )

 Oiz Urkotik

 Iurreta eta Durango arteko tunela

 Durangotik igarotzen

 Malbasinera igotzen

 Bilbo egunsentian

 Malbasin ( 390 m )

Bilboko helmugan

 BUTS zirkuituaren finisherren zerrenda 47 parte hartzailek bukatu dute:


01 Iñaki Agirrezabalaga  Nuñez ( Burumendi_m_e ) Mutriku, Gipuzkoa
02 Joxe Luix Albizuri Beristain ( Lagun_Onak_m_b ) Azpeitia, Gipuzkoa
03 Alberto Álvarez León  ( Independiente ) Bilbao, Bizkaia
04 Ernesto Arambarri Beitia ( Anaitasuna_m_Bazkuna ) Azkoitia, Gipuzkoa
05 Patxi Arburua Iparraguirre ( Goierri_Garaia ) Zumarraga, Gipuzkoa
06 Joseba Aristi Goikoetxea ( Aurrera_m_t ) Ondarroa, Bizkaia
07 Iñaki Arriola Azkue ( Rutas_por_Navarra ) Zumaia, Gipuzkoa
08 Asier Arzelus Arto ( C_vasco_de_Camping ) Donostia, Gipuzkoa
09 Iker Belar Gomez de Segura ( Alpino_Tabira ) Durango, Bizkaia
10 Inaki Bengoetxea Zubiria ( Andatza_k_k_e ) Usurbil, Gipuzkoa
11 David Cid Menor ( Amalur_m_e ) Lazkao, Gipuzkoa
12 Samuel Diaz Palacios ( Team_One ) Castresana de Losa, Burgos
13 Jose luis Diez Revenga ( Sdad_M_Morkaiko ) Elgoibar, Gipuzkoa
14 Alfontso Etxarri Azpirotz ( A_d_Ttutturre ) Arruitz, Nafarroa
15 Abel Fernandez Mendivil ( Amurrio_Trailrunnig ) Amurrio, Araba
16 Carlos Garcia Recondo ( Sdad_d_Erlaitz ) Irun, Gipuzkoa
17 Jacinto Gonzalez Saenz ( Ganguren_m_t ) Barakaldo, Bizkaia
18 Iñaki Gonzalez Benito ( Dantzaleku_Sakana ) Altsasu, Nafarroa
19 Xabier Irazustabarrena Etxeberria ( Gailurrerantz_m_e ) Zaldibia, Gipuzkoa
20 Nekane Ituarte Andonegi ( Burumendi_m_e ) Mutriku, Gipuzkoa
21 Jacinto Lajas Vazquez ( Oargi_Troskaeta_k_e ) Irura, Gipuzkoa
22 Kepa Larruzea Goienetxe ( Zornotza_m_t ) Zornotza, Bizkaia
23 Mikel Leal Irastorza ( Sdad_d_Erlaitz Irun, Gipuzkoa
24 Natalia Legey Lafarga ( Cei_Catalunya ) Vilassar de Mar, Barcelona
25 Benito Lekuona Ceberio ( Independiente ) Lezo, Gipuzkoa
26 Aitor Lizaso Revilla ( Jkt ) Madrid, Madrid
27 David Lopez Gomez-Simon ( Independiente ) Eibar, Gipuzkoa
28 Nerea Martinez Urruzola ( Independiente ) Navalafuente, Madrid
29 Aitor Mendizabal Agirrezabala ( Burumendi_m_e ) Mutriku, Gipuzkoa
30 Josu Millan Lopez ( Basajaun_mendi_taldea Larrabetzu, Bizkaia
31 Arkaitz Mintegia LLamas ( Arrolape_mendi_kluba ) Gernika Lumo, Bizkaia
32 Carlos Moran Alonso ( Amezti_m_e ) Zegama Gipuzkoa
33 Javier Ollobarren San Felipe ( Independiente ) Allo, Nafarroa
34 Javie Oteiza Larrechea ( Baztango_l_t ) Elizondo, Nafarroa
35 Oscar Perez de Nanclares Vicario ( Independiente ) Vitoria, Araba
36 Jorge Ramos Gomez ( 42195.es ) Gasteiz, Araba
37 Roberto Rodrigo Perez ( Independiente ) Zaragoza, Zaragoza
38 Francisco Javier Rodriguez ( Piñol Cei_Catalunya ) Vilassar de Mar, Barcelona
39 Carlos Saez  Mendez ( Iraunkor_taldea ) Santurtzi, Bizkaia
40 Juan Maria Sagredo Artola ( Oargi_Troskaeta_k_e ) Ibarra, Gipuzkoa
41 Iñaki Sagredo Odriozola ( Oargi_Troskaeta_k_e ) Anoeta, Gipuzkoa
42 Eneko Sainz Olmos ( Ganerantz_m_t ) Santurtzi, Bizkaia
43 Eñaut Sorarrain Urruzola ( Oargi_Troskaeta_k_e ) Alkiza, Gipuzkoa
44 Silvia Ainhoa Trigueros Garrote ( Durango_kirol_kluba ) Abadiño, Bizkaia
45 Javier Ugalde Asteinza ( Deustuko_Menditarrak_t ) Bilbao, Bizkaia
46 Luis Ugartemendia Urdanpileta ( Andatza_k_k_e ) Usurbil, Gipuzkoa
47 Eduardo Uribe Odria ( C_D_Eibar ) Eibar, Gipuzkoa


Jatorria / Origen:
Gipuzkoa: 23
Bizkaia, 11
Nafarroa, 4
Araba, 3
Barcelona, 2
Madrid, 2
Burgos, 1
Zaragoza, 1.

Adina / Edad:

18 - 40 = 11
40 - 49 = 22
50 - 59 = 10
60 - 69 = 3
70 urte + = 1

Gazteena: 27 urte ( Aitor Lizaso ).

Nagusiena: 70 urte ( Jacinto Lajas ).




No hay comentarios:

Publicar un comentario